Zapraszam na facebook

Mariusz Gosławski (czarekart)

Tam znajdziecie najświeższe informacje, relacje z wystaw i innych wydarzeń, w których biorę udział.

twórczość

TWÓRCZOŚĆ PLASTYCZNA:

Zajmuję się głównie malarstwem sztalugowym.Ulubionymi technikami malarskimi są akwarele i akryl, choć tworzę również pastelą czy olejem. Maluję przede wszystkim pejzaże i architekturę, choć tworzę też portrety czy tematy florystyczne. Uprawiam także malarstwo ścienne, piszę ikony, tworzę grafikę czy odnawiam rzeźby. Oprócz malarstwa zajmuję się także rzemiosłem artystycznym - tworzę gł. serwety na szydełku. 


Sprzedany

Więcej prac na: www.czarekart.blogspot.com

Od 2007 roku maluję KAWĄ. A historia z kawą zaczęła się we Wrocławiu z braku pieniędzy na farby. Z czasem udoskonalam tą technikę i poznaję jej nowe możliwości. Szczególnie upodobałem sobie architekturę starych miast, a prace wyglądają po namalowaniu jak stare fotografie.

SprzedanySprzedany

Sprzedany

Sprzedany


Sprzedany

Zapraszam do odwiedzenia: www.kawa-art.blogspot.com

Zafascynowany kulturą Japonii od ok. 1995r. tworzę także prace inspirowane sztuką Kraju Kwitnącej Wiśni - od 2008r. Jest to głównie malarstwo tuszem (sumi-e). Tematyka prac to bambusy, peonie, kwiaty wiśni, sosny, orchidea, chryzantemy, winogron, pejzaże. Maluje także prace nawiązujące do Japonii - gł. akwarele. Oprócz malarstwa robię origami, ikebany, dekoracje świąt japońskich czy piszę kaligrafię.


SprzedanyFOTOGRAFIA: Zajmuję się także fotografią - amatorsko. Głównie jest to fotografia przyrodnicza, ale także okolicznościowa: komunie, śluby, uroczystości kościelne i inne.


Twórczość poetycka, dziennikarska, redakcyjna:

Na swoim konie mam również cztery tomiki poetyckie i nadal piszę - www.droga-slowa.blogspot.com


Prowadziłem Newsletter Klubu Kultury Japońskiej w Bełchatowie (2011-2012)

http://4.bp.blogspot.com/-RJoyGBPNjv8/Udky12vyx_I/AAAAAAAAHDQ/vsesp4gr1Xo/s1600/Kopia+ok%25C5%2582adka+VII-VIII.131.jpg http://4.bp.blogspot.com/-b_DKM4m3HE0/UYDw66dS49I/AAAAAAAAGUo/1bzb3qUdpLs/s1600/Kopia+ok%25C5%2582adka+V.131.jpg http://1.bp.blogspot.com/-CjkJz3_CQ-8/UTNSpNphEyI/AAAAAAAAFKM/hrozOqEA-qs/s1600/ok%25C5%2582adka+III.131.jpg

Piszę relacje z wydarzeń do miesięcznika "Nowiny"


Biorę udział w licznych konkursach, przeglądach, plenerach, wystawach czy imprezach kulturalno-artystycznych. Moje prace brały udział w aukcjach charytatywnych dla potrzebujących. Prace w kolekcjach prywatnych w Polsce i na całym świecie m.in. Włochy, Szwajcaria, Portugalia, Stany Zjednoczone, Australia czy Japonia.

Prowadzę także warsztaty artystyczne prelekcje, wykłady dla dzieci, młodzieży i dorosłych.