Zapraszam na facebook

Mariusz Gosławski (czarekart)

Tam znajdziecie najświeższe informacje, relacje z wystaw i innych wydarzeń, w których biorę udział.

sobota, 13 września 2014

Spotkanie z Joanną Hurko

Dzięki pewnej pani, która zainicjowała spotkanie, miałem okazję poznać Asię (żona Japończyka, mieszka w Tokio, interesuje się ikebaną - chodzi na kursy, sama układa, chce nauczyć się malarstwa sumi-e). Przyjechała na wakacje do rodziców do Kodrębia (koło Radomska). 12 września przyjechałem w odwiedziny. Przegadaliśmy prawie cały dzień. 
Pokazała mi wiele pamiątek - laleczki kokeshi, laleczki w kimonach, pas obi wyszywany, ceramikę, albumy z wystaw ukiyo-e i inne, było dużo zdjęć, było też wiele opowieści - o szkołach ikebany, o teatrze bunraku, kabuki i no, . o ogrodach zen i o codziennym życiu w Japonii. I wszystko robiło niesamowite wrażenie. A do tego sympatyczna dziewczyna, z ładnym uśmiechem i niebieskimi oczami. Wymieniliśmy się informacjami co ona robi a co ja. 
Asia obdarowała mnie wieloma mapami, ulotkami - jak sama mówiła: i tak by one wylądowały w koszu, a mi się przydadzą. A do tego koralowcem z Okinawy - nie chciałem większego, słodyczami i sowa - na szczęście. A ja dałem jej dwie prace sumi-e - tak żeby ją zmobilizować do malowania Ale najważniejsze, że nawiązaliśmy kontakt i będziemy go utrzymywać. (nie mam wyjścia,muszę założyć skypa) 
Wróciłem bardzo zadowolony i jeszcze bardziej nakręcony na Japonię. Było warto. I już czekam na kolejne spotkanie - dopiero za rok, Ale... od czego jest internet 

Zdjęcia dostępne także na FB: Spotkanie z Joanną Hurko
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz