Zapraszam na facebook

Mariusz Gosławski (czarekart)

Tam znajdziecie najświeższe informacje, relacje z wystaw i innych wydarzeń, w których biorę udział.

czwartek, 14 grudnia 2017

Mikołajkowe Spotkanie Ambasadorów w Warszawie

13 grudnia 2017 roku w największej w Polsce restauracji sushi - Izumi Sushi w Warszawie odbyło się spotkanie dla przedstawicieli dyplomacji. Restauracja mieści się w mokotowskiej Palmiarni w Warszawie, gdzie rosną 100-letnie palmy.
To bardzo elitarny i wyjątkowo prestiżowy event dla ambasadorów 100 krajów stacjonujących w Polsce. Tematem przewodnim wieczoru była Japonia. Słowo do zebranych uczestników wygłosił przybyły na spotkanie Ambasador Japonii w Polsce - Shigeo Matsutomi.
Współorganizatorem spotkania był Klub Yakumo-goto z Łodzi.Nim jednak ekipa klubu zaprezentowała swoje umiejętności, na scenę wjechał 150 kilogramowy tuńczyk żółtopłetwy, z którego na miejscu przygotowano sushi dla gości. Przygotowaniem ryby zajął się importer azjatyckich produktów, który sprowadził tuńczyka. Pokaz przygotowania sushi wykonał gospodarz miejsca - Alon Than – mistrz świata w przygotowaniu sushi - World Sushi Cup 2015 w Tokio.

...
...
Następnie zaprezentowała się grupa z Klubu Yakumo-goto z Łodzi. Prezes klubu - prof. Jolanta Młodawska-Bronowska przedstawiła zebranym czym zajmuje się klub i zaprezentowała przybyłych klubowiczów. Pokaz Aikido wykonali członkowie klubu Aikido Ki Łódź. Pokaz kaligrafii japońskiej wykonał artysta malarz - Mariusz Gosławski. Wśród znaków kanji znalazło się kanji roku 2017 jakie wybrano w Japonii (KITA - północ ). 


...

...
Dużym zainteresowaniem cieszyły się imiona pisane po japońsku, które kaligrafował artysta malarz - Rafael Akahira.
Muzyczny akcent zapewnił światowej klasy pianista – Maciej Piszek, który zaprezentował utwory Chopina. Odbyła się także prezentacja firm biznesowych.
Organizatorem wydarzenia był magazyn "Ambasador", który wydawany jest od 15 lat w nakładzie 3000 egzemplarzy i trafia do Kancelarii Prezydenta, Sejmu, Senatu, Ambasad i Placówek Dyplomatycznych. 

...
...

Więcej zdjęć Mikołajkowe Spotkanie Ambasadorów w Warszawie
. Pełna fotorelacja na stronie Klubu Yakumo-goto https://photos.google.com/…/AF1QipPOkJDU0-I4L79H1bAzmFBOqjA…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz