Zapraszam na facebook

Mariusz Gosławski (czarekart)

Tam znajdziecie najświeższe informacje, relacje z wystaw i innych wydarzeń, w których biorę udział.

środa, 26 października 2016

Zapraszam na spotkanie do Bełchatowa

W ten najbardziej magiczny i mroczny wieczór zapraszam na spotkanie z magią i czarownicami.
Dla jednych to noc Dziadów, dla innych sabat Samhain, jeszcze inni bawią się na Halloween. 
Według różnych wierzeń w tę noc duchy osób, które zmarły w trakcie minionego roku, oraz tych, które się jeszcze nie narodziły, zstępują na ziemię w poszukiwaniu żywych, by w nich zamieszkać przez okres następnego roku.
Dla czarownic to ostatni dzień roku. Czy dziś także można ją spotkać? Kim jest współczesna czarownica? Czym jest wicca – współczesne czarownictwo? Do czego czarownicy miotła i kocioł? Co robią czarownice na sabatach i gdzie można je spotkać?
Większości z nas czarownica kojarzy się ze starą kobietą z zakrzywionym nosem, w spiczastej czapce, machającą różdżką, wpatrującą się w szklaną kulę i rzucającą zły urok. Bywają widywane w blasku pełni księżyca latające na miotle na sabaty. Czytamy o nich także na kartach z XVI i XVII wieku, kiedy tysiące kobiet ginęło na stosach z piętnem oblubienicy szatana ściganych przez Inkwizycję.
Temat czarownic nieustannie podsyca wyobraźnię malarzy i pisarzy. Czarownictwo stało się popularnym motywem w filmach, serialach czy w bajkach dla dzieci. Choćby kilka tytułów: „Jaś i Małgosia”, „Królewna Śnieżka”, „Matka Joanna od Aniołów”, „Mistrz i Małgorzata”, „Czarownice z Eastwick", „Opowieści z Narnii", „Czarnoksiężnik z krainy Oz", „Robin Hood” czy „Szkoła czarownic”.
Magią i czarami zajmowali się także mężczyźni. Kto nie słyszał o postaci Mistrza Twardowskiego czy Rumburaka? Od wielu lat nie maleje też popularność „Harrego Pottera”, „Władcy pierścieni” czy postaci z „Wiedźmina”.
Czarownice (i czarownicy) istnieją do dziś. Nie tylko w wyobraźni ich twórców, ale w realnym świecie, tuż obok nas. Nadal budzą fascynację, ale i przerażenie. Współczesna czarownica to osoba idąca własną ścieżką, myśląca logicznie, umiejąca wykorzystać moc swojej intuicji i emocje. Szukająca odpowiedzi na pytanie, jak rządzi się świat, co wpływa na podejmowanie przez nas decyzji, zapatrzona w naturę, zakochana w ludziach i lesie, celebrująca życie.
O współczesnym czarownictwie opowie Mariusz Gosławski. Od wielu lat nazywany jest czarodziejem. Zafascynowany magią i czarami, bywa na sabatach, a przy pomocy kart tarota pomaga innym rozwiązywać zawikłane życiowe sytuacje.

„Współczesne czarownice"


31.10.2016, godz. 20.00 /poniedziałek

Klub Muzyczny GOŚCINIEC
Pl. Narutowicza 6, Bełchatów


Wstęp wolny. Zabierzcie znajomych i przyjaciół.
Mile widziane wszelkie mroczne przebrania i dobre humory.


Wydarzenie dostępne też na FB https://www.facebook.com/events/686312234855768/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz